Lamborghini së fundmi prodhoi modelin e fundit të Aventador, i cili i bën nder një veture të veçantë dhe unike të viteve gjashtëdhjetë, pikërisht Miura Roadster.

Reklama

Pesëmbëdhjetë kopje të Aventador u zhdukën në Atlantik kur anija Felicity Ace mori flakë në fillim të këtij viti, dhe këto ishin vetura që supozohej t’u dorëzoheshin blerësve të fundit të anijes nga Sant’Agata Bolognese.

Për shkak të kësaj, Lamborghini duhej të prodhonte shembuj të rinj për shkak të humbjes së deri në 85 veturave, shumica prej tyre Urus, dhe në shtator u prezantua Aventador i fundit i prodhuar.

Ultimae Roadster u prodhua nga departamenti Ad Personam dhe u shfaq vetëm në linjën e prodhimit të uzinës në Itali, dhe tani Lamborghini ka publikuar një galeri të tërë fotosh të “të fundit të këtij lloji” duke pozuar pranë burimit të frymëzimit. E lyer me ngjyrë blu Azzuro Flake, supervetura me motor V12 është një odë e bukuroshes Miura Roadster.

Reklama
Reklama

Vetura unike e Bertone u prezantua në prill të vitit 1968 në Motor Show në Bruksel, por nuk mori kurrë “dritën jeshile” për prodhim. Megjithatë, shpirti i Miura P400 Roadster është ende i gjallë dhe kopja e fundit e Aventador zbukuron ngjyrën e tij me detaje Grigio Liqueo dhe Nero Aldebaran në pjesën e poshtme të trupit.

Është e njëjta histori në brendësi, e cila është e veshur me lëkurë të bardhë Bianco Leda me detaje të zeza Nero Aldebaran rreth mbështetëses së kokës, që të kujton prototipin e viteve gjashtëdhjetë. Pulti është i mbuluar me Nero Ade Alcantara dhe përmban fije Bianco Leda, si dhe simbolin Miura që mund të gjendet edhe jashtë.

Reklama

Për ata që pyesin se çfarë ndodhi me Miura Roadster-in unik, kjo veturë iu shit Organizatës Ndërkombëtare të Kërkimeve për Plumbin dhe Zinkun. Pronari i ri ka zëvendësuar të gjitha pjesët e zëvendësueshme me përbërës zink ose plumb.

Reklama

Gjithashtu, makina është lyer me ngjyrë të gjelbër ulliri dhe ka marrë një brendshme të gjelbër. Atij iu dha gjithashtu emri i ri ZN 75 dhe shërbeu si një makinë ekspozite. Ai u përdor për qëllime promovuese në të gjithë botën dhe “vizitoi” qendra të shumta dizajni. Ai ndryshoi duart disa herë të tjera dhe u rivendos në specifikimet origjinale në 2008, pas së cilës u ekspozua në Pebble Beach Concours d’Elegance në një gjendje plotësisht të restauruar. Ai zuri vendin e dytë në klasën Lamborghini. /Telegrafi/