Pa fjalë! Ishte vetëm 31-vjeç dhe me projekte e ide të reja për të vazhduar përpara me gazetarinë e moderimin, atë që dinte të bënte më mirë, por në orët e para të mëngjesit të sotëm ajo pësoi një atak kardiak që e ndau përfundimisht nga jeta. 

Adelajda Xhamanin 31-vjeçaren nga Kavaja të gjithë e mbani mend kur me dëshirën e saj vendosi të bëhet pjesë e televizionit me pjesëmarrjen në “Big Brother Albania”, aty ku theu tabutë e paragjykimet e vendosi të sfidojë fatin e saj, braktisi Kavajën e të fejuarin e zgjodhi të jetojë jetën që donte.

#nofilter ?

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Oct 4, 2017 at 5:13am PDT

Brenda shtëpisë ajo tërhoqi vëmendjen jo vetëm për thjeshtësinë që e karakterizonte, sinqeritetin por mbi të gjitha për pamjen tërheqëse, duke u cilësuar si një ndër vajzat më të bukura shqiptare, ose si Angeline Jolie shqiptare.

E me të dalë që aty, ajo u la punën si mësuese dhe ndoqi pasionin e saj për letërsinë e shkrimin, duke u bërë pjesë e gazetarisë.

#happysunday ❤

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Oct 1, 2017 at 4:16am PDT

Prej vitesh Adelajda punonte në shtypin rozë. Ajo mbante aktualisht postin e kryeredaktores në një revistë, ndërsa së fundmi kishte nisur edhe një projekt të ri televiziv.

Adela ka punuar edhe pranë “Focus Media Group”, fillimisht pranë suplementit “Bluetooth” dhe më pas në emisionin e mëngjesit “Vila 24” në News 24.

Kur xhirohej nje #spot #newproject #commingsoon MUA: @lela_parukeri_estetik

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Sep 19, 2017 at 9:07am PDT

#nightout

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Sep 14, 2017 at 12:23pm PDT

#jeanslover

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Aug 15, 2017 at 5:40am PDT

Se bukuria do pune??? @anilakalleshiofficial

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Jul 26, 2017 at 9:21am PDT

Per iftarin e parafundit? 1 muaj agjerim, as edhe 1 kg i humbur?

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Jun 23, 2017 at 11:41am PDT

Jemi #live ne @mcnradioalbania #staytuned 103.1 FM www.mcnradio.al

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Apr 20, 2017 at 11:37am PDT

#throwback #summertimes

A post shared by Adela Xhamani (@adelaxhamani) on Mar 15, 2017 at 12:49pm PDT