Kur doli një foto e mesfushorit të Arsenalit, Mesut Ozil nga treni ku ishte duke udhëtuar, bëri bujë më media.

Por ylli gjerman nuk është i pari e as i fundit që e përdor metron e Londrës.

Ozil në tren, foto që bëri bujë

Edhe emra si Dier, Eriksen dhe Zaha, kanë zgjedhur në të kaluarën këtë lloj transporti dhe vazhdojnë ta bëjnë.

Kjo metodë e udhëtimit ka rikthyer në mendje ish-trajnerin e Totrenham, Christian Gross, i cili kishte nxjerrë nga xhepi një biletë treni në ditën e tij të parë si trajner në konferencë.

Kombëtarja gjermane

Futbollistët janë shumë të paguar në këtë kohë dhe shumica nga ta kanë vetura të shtrenjta.

Por kjo nuk i pengon shumë nga këta emra të njohur që nuk janë pak të zgjedhin një metodë tjetër dhe të bashkohen me pjesën tjetër të shoqërisë në udhëtime me tren.

Më poshtë janë disa nga emrat që janë fotografuar nga fansat duke udhëtuar me metro. /Telegrafi/  

Kombëtarja gjermane  

Christian Eriksen dhe Eric Dier

Wilfried Zaha

Juan Mata

Joey Barton

Peter Crouch

Hatem Ben Arfa

Marc Albrighton

Joe Ledley dhe Martin Kelly

Vlad Chiriches

Lewis Holtby

Christian Gross

Oriol Romeu

Roberto Mancini