LAJMI I FUNDIT:

Kur yjet e mëdha të futbollit zgjedhin trenin për udhëtim para veturave të tyre super luksoze (Foto)

Kur yjet e mëdha të futbollit zgjedhin trenin për udhëtim para veturave të tyre super luksoze (Foto)

Kur doli një foto e mesfushorit të Arsenalit, Mesut Ozil nga treni ku ishte duke udhëtuar, bëri bujë më media.

Reklama

Por ylli gjerman nuk është i pari e as i fundit që e përdor metron e Londrës.

Ozil në tren, foto që bëri bujë

Edhe emra si Dier, Eriksen dhe Zaha, kanë zgjedhur në të kaluarën këtë lloj transporti dhe vazhdojnë ta bëjnë.

Kjo metodë e udhëtimit ka rikthyer në mendje ish-trajnerin e Totrenham, Christian Gross, i cili kishte nxjerrë nga xhepi një biletë treni në ditën e tij të parë si trajner në konferencë.

Kombëtarja gjermane

Futbollistët janë shumë të paguar në këtë kohë dhe shumica nga ta kanë vetura të shtrenjta.

Por kjo nuk i pengon shumë nga këta emra të njohur që nuk janë pak të zgjedhin një metodë tjetër dhe të bashkohen me pjesën tjetër të shoqërisë në udhëtime me tren.

Më poshtë janë disa nga emrat që janë fotografuar nga fansat duke udhëtuar me metro. /Telegrafi/  

Kombëtarja gjermane  

Christian Eriksen dhe Eric Dier

Wilfried Zaha

Juan Mata

Joey Barton

Peter Crouch

Hatem Ben Arfa

Marc Albrighton

Joe Ledley dhe Martin Kelly

Vlad Chiriches

Lewis Holtby

Christian Gross

Oriol Romeu

Roberto Mancini

Në trend Sport

Më shumë
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Premier League
“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

“Është shumë e thjeshtë”, Erik Ten Hag shpjegon arsyet që çuan deri tek humbja ndaj Crystal Palace

Premier League
Kalo në kategori