Si rrallë herë më parë, katër skuadra të mëdha mungojnë në gjysmëfinalen e Copa del Rey.

Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid dhe Sevilla janë eliminuar dhe nuk janë më në garë për trofeun e çmueshëm të Kupës së Spanjës.

Skuadrat si Rayo Valecano, Valencia, Athletic Bilbao dhe Real Betis janë në gjysmëfinale të kësaj gare të madhe.

Tanimë dihen edhe çiftet gjysmëfinaliste, ku Rayo Vallecano do të përballet me Real Betis derisa Athletic Bilbao ndeshet me Valencian.

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Vallecanos dhe Betisit zhvillohet të mërkurën e 9 shkurtit, derisa ajo mes Bilbao e Valencias të enjten me fillim nga ora 21:30. /Telegrafi/