LAJMI I FUNDIT:

Kuleba pret në takim Osmanin: I dëshiroj sukese RMV-së në kryesimin me OSBE-në

Kuleba pret në takim Osmanin: I dëshiroj sukese RMV-së në kryesimin me OSBE-në

Shefi i diplomacisë së Ukrainës Dmytro Kuleba, sot e ka pritur në takim homologun e tij të RMV-së Bujar Osmani, me të cilin kanë diskutuar për ngjarjet aktuale.

Reklama

Kuleba në një postim në Twitter, thotë se i ka uruar sukses Bujar Osmanit, me rastin e kryesimit të Maqedonisë së Veriut me OSBE-në në vitin 2023.

“Përpara kryesimit të Maqedonisë së Veriut me OSBE-në në vitin 2023, i dëshirova Bujar Osmanit gjithë suksese në përpjekjet e tij. Ne diskutuam gjithashtu mbështetjen e mëtejshme për Ukrainën dhe mënyrat për të zbatuar formulën e Paqes të paraqitur nga presidenti Zelensky”, ka shkruar Kuleba.