LAJMI I FUNDIT:

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë

Kryediplomati suedez e harron pasaportën në shtëpi, nuk lejohet të hyjë në Ukrainë
Reklama

Ministri i Jashtëm suedez nuk ishte në gjendje të merrte pjesë në një takim me homologët e Bashkimit Evropian në Kiev për shkak se e harroi pasaportën në shtëpi.

Gazeta austriake, Die Presse raportoi se zyrtarët në kufirin Poloni-Ukrainë nuk e lejuan, Tobias Billstrom të hynte në vend, duke cituar burime diplomatike.


Ai nuk ishte i vetmi ministër i jashtëm që mungonte në takimin e Këshillit të BE-së, shkruan skynews.

Ministrat e Jashtëm të Hungarisë, Polonisë dhe Letonisë gjithashtu që nuk ishin të pranishëm, por për arsye të ndryshme. /Telegrafi/