LAJMI I FUNDIT:

Kovaçevski: Rritja e buxhetit në fushën e mbrojtjes nënkupton investim në paqe dhe stabilitet

Kovaçevski: Rritja e buxhetit në fushën e mbrojtjes nënkupton investim në paqe dhe stabilitet

Kryeministri i vendit, Dimitar Kovaçevski derisa prezantoi buxhetin për Ministrinë e Mbrojtjes për vitin 2023 tha se rritja e buxheti në fushën e mbrojtjes nënkupton investim në paqe dhe stabilitet.

Reklama

“Për vitin 2023 kemi parapa buxhet i cili do të kontribuoj por zhvillimin dhe modernizimin e mbrojtjes, në pajtim me standardet e vendit anëtare e NATO-s.

Zhvillimi i mbrojtjes do të kontribuoj për një siguri bashkëkohore lidhur me kërcënimet që na i sjellin sfidat gjeostrategjikë, a për çka e kemi obligim t’i mbrojmë qytetarët tanë. Buxhet më i lartë në mbrojtje do të thotë investim në paqen dhe stabilitetin e njerëzve, a ajo është e pakrahasueshme”, deklaroi Dimitar Kovaçevski.


Në trend Lajme

Më shumë
Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Kërkohet reagimi i ndërkombëtarëve pas arrestimit të dy shqiptarëve në Serbi

Lugina
Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Eksperti amerikan: Veriu dobësoi Kosovën, trimëroi Serbinë, përfitoi Rusia

Lajme
Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Përjashtimi nga “Defender Europe 23”, Kurti: Nuk është në rregull të ngacmohet Kosova

Lajme
Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarë të MUP-it serb në Zveçan për të sulmuar pjesëtarët e KFOR-it

Lajme
Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Grubi: E kam lexuar draftin e Ramës për Asociacionin, e përkrah plotësisht

Lajme
Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Serbia ndaloi shfaqjen e filmave shqip në Bujanoc, Çeku: E paprecedent dhe e papranueshme

Lajme
Kalo në kategori