LAJMI I FUNDIT:

Kovaçevski dhe Mickoski me propozime për ndryshimet kushtetuese

Kovaçevski dhe Mickoski me propozime për ndryshimet kushtetuese

Në Kuvend sot u realizua takimi i në mes kryeministrit, Dimitar Kovaçevski dhe liderit të opozitës maqedonase OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Reklama

Në takim Kovaçevski dhe Mickoski ka dhënë disa propozime për tejkalimin e situatës për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, të cila janë kusht për vazhdimin e negociatave me BE-në.

Kovaçevski propozon që të shkohet në votim të ndryshimet kushtetuese në formë unanime për të vërtetuar orientimin pro-evropian

Të votohen ndryshimet kushtetuese dhe të shkohet në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Lideri i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoskit propozon që të futen në rend dite në Kuvend ndryshimet kushtetuese dhe kur të shihet se nuk ka shumicë të dyfishtë, të dështojë qeveria dhe të shkohet në zgjedhje./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Vazhdojnë reagimet pas sulmit terrorist, Bugajski, Lajçakut: Ndaloni gjuhën e pakuptimtë, Beogradi e Moska po ju marrin për budallenj

Lajme
'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

'Dikush i ka tradhtuar sulmuesit, ka shumë pikëpyetje' – banori serb në veri të Kosovës tregon për ngjarjet në Banjskë

Lajme
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Kalo në kategori