LAJMI I FUNDIT:

Kostovski: FSSH gjatë sulmit hibrid ka ruajtur bazën e të dhënave

Kostovski: FSSH gjatë sulmit hibrid ka ruajtur bazën e të dhënave

Inxhinierët e IT-së punuan gjatë gjithë kohës kundër sulmit hibrid ndaj Fondit të Sigurimeve Shëndetësore, tha deputeti i LSDM-së, Martin Kostovski.

“Ne duhet t’i lavdërojmë këta njerëz që kanë punuar në server. Politika nuk duhet të jetë një shou i vërtetë. Askush nuk i lavdëroi këta njerëz dhe ata punonin ditë e natë. Këtu tashmë ka filluar dhënia e pagave, pushimet mjekësore dhe ka rënë në ujë gënjeshtra se nuk ekziston baza e të dhënave”, tha Kostovski.


Ai përmendi se po bëhet një luftë e re moderne.

“Ne jemi objektiv i kërcënimeve hibride. Ato janë kudo në rajon dhe në Serbi, Mal të Zi, Kroaci, Bosnjë dhe Hercegovinë. Ne kemi pasur ndihmë edhe përmes Europolit, Interpolit… Kjo do të jetë një shkollë e mirë dhe çdo institucion duhet të investojë më shumë në mbrojtjen kibernetike”, tha Kostovski./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Vuçiq: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Lajme
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Haradinaj: Institucionet e rendit dhe ligjit na e kthyen besimin te shteti

Siguri
Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Lajme
Kalo në kategori