Kosova U-21 në futboll takohet sonte me Andorrën U-21, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian.

Një orë para takimit, janë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Përzgjedhësi i Kosovës, Rafet Prekazi, ka ardhur me ndryshime të shumta, shkaku edhe i daljes pozitiv të katër lojtarëve tanë.

Në portë për herë të parë do të jetë David Tobias Nreca Bisinger, që zëvendëson të prekurin me COVID-19, Smakiqi.

Valmi Veliu dhe Edison Kçiku do të startojnë nga minuta e parë, ndërsa në sulm do të jetë Mirlind Daku.

Ndeshja luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” dhe fillon në ora 19:00.

Kosova nga shtatë ndeshje, ka vetëm gjashtë pikë, ndërsa Andorra ka pesë pikë.

Reklama

Formacionet zyrtare

/Telegrafi/