Kosova U17 pëson humbje nga Maqedonia e Veriut

Përfaqësuesja e Kosovës U17 (vajzat) ka pësuar humbje nga Maqedonia e Veriut, me rezultat 2:1, në ndeshjen e dytë në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2023.

Dardanet e reja, të cilat në ndeshjen e parë e mposhtën Moldavinë (9:0), e nisën mirë edhe ndeshjen e sotme qysh në minutën e 7-të kaluan në epërsi me golin e Elona Pacit.

Megjithatë, futbollistet e Maqedonisë së Veriut arritën ta përmbysin rezultatin në fund të pjesës së parë me dy golat e shënuar nga Emili Mitkovska.

Ajo fillimisht i barazoi shifrat në minutën e 35-të dhe më pas pak para se të përfundonte pjesa e parë realizoi golin e dytë, që doli të ishte edhe goli i fitores.

Në të dyja rastet, ajo, shfrytëzoi mbrojtjen e ngathtë të ekipit tonë.

Ndeshjen e fundit, Dardanet do ta zhvillojnë pas tre ditësh kundër Shqipërisë. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës
Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Shok për favoritin e Ligës së Konferencës - shënohen 11 gola në dy ndeshjet gjysmëfinale