LAJMI I FUNDIT:

Kosova të dielën luan kundër Polonisë

Kosova të dielën luan kundër Polonisë
Dardanët (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

Të dielën me fillim nga ora 20:30 në palestrën e vogël të Pallatit të Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova është nikoqire e Polonisë në kuadër të Dritares së Tretë të kualifikimeve evropiane për Kupën e Botës “Kina 2019”.

Reklama

Kosova të enjten është ballafaquar me Hungarinë, në të cilën ndeshje kanë triumfuar mysafirët me rezultat 81-65.

Përfaqësuesja e jonë në këto ndeshje është duke u paraqitur e hendikepuar me mungesë të vëllezërve Rugova, Granit dhe Fisnik, Altin Morinës.

Lajmet për Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll
Lexo po ashtu Lajmet për Përfaqësuesen e Kosovës në basketboll

Kujtojmë që të tre basketbollistët kanë përjetuar aksident trafiku në vikendin e kaluar, në të cilin aksident e ka humbur jetën basketbollisti Gazmend Sinani.

“Hyrja për këtë ndeshje do të jetë falas, ndërsa FBK fton publikun që të jenë të pranishëm në numër sa më të madh në përkrahje të djelmoshave tanë”, thuhet në njoftimin e FBK-së.

Përmendim se në Grupin C bëjnë gara Lituania, Kosova, Hungaria dhe Polonia.

Ndërsa prej secilit grup do të jenë tri skuadra që do të vazhdojnë garat në raundin e radhës.

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori