Njëri nga mbrojtësit më të talentuar në Zvicër, Mirlind Kryeziu edhe zyrtarisht do të jetë pjesë e Kosovës.

Pasi ditë më parë lojtari kishte konfirmuar se ka marrë pasaportën e Kosovës për Telegrafin, tani atij i ka shkuar edhe ftesa.

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes e ka ftuar qendërmbrojtësin për dy ndeshjet e radhës në muajin nëntor.

Burime të Telegrafit pranë futbollistit shtatlartë kanë konfirmuar se ftesa për lojtarin tanimë ka shkuar në klubin e Zurichut.

Mirlind Kryeziu

21-vjeçari do të jetë në mesin e 23 futbollistëve të ftuar për dy ndeshjet e radhës.

Kosova fillimisht do të luaj në udhëtim te Malta me 17 nëntor, ndërsa pas tri dite në stadiumin Fadil Vokrri pret Azerbajxhanin.

Kryeziu ka qenë pjesë e të gjitha grupmoshave të Zvicrës, por në fund vendosi ta përfaqësojë Kosovën.

Qendërmbrojtësi këtë edicion ka luajtur tetë ndeshje me Zurichun, shtatë në kampionat dhe një tjetër në Kupën e Zvicrës. /Telegrafi/