LAJMI I FUNDIT:

Kosova fiton vëllazëroren e futsallit ndaj Shqipërisë në turneun “Adem Jashari”

Kosova fiton vëllazëroren e futsallit ndaj Shqipërisë në turneun “Adem Jashari”
(Foto: ffk-kosova.com)

Skuadra e Kosovës e ka fituar trofeun e edicionit të 13-të të turneut tradicional në futsall në kujtim të Komandantit Legjendar të UÇK-së, Adem Jashari. Ky turne mbahet në çdo fillim të muajit mars në organizim të FFK-së, në kuadër të manifestimeve “Jetojmë me Lavdinë Tuaj”.

Reklama

Dardanët fituan në përballje me Kombëtaren e Shqipërisë, me rezultat 6-3. Ndonëse një vëllazërore, ndeshja u përshkrua me angazhim maksimal nga të dyja ekipet dhe me lojë interesante.

Të parët në epërsi kaluan kuqezinjtë me golin e Narcis Alibegut, në minutën e gjashtë. Por, Dardanët arritën të përmbysin rezultatin me golat e Drilon Maxharrajt (9’) dhe Mërgim Dervishajt (13’), duke shkuar në pushim me epërsi 2-1.

(Foto: ffk-kosova.com)

Në pjesën e dytë të përzgjedhurit e Arben Simitçiut treguan lojë më të mirë dhe si rrjedhojë edhe e çuan rezultatin në 6-2, me golat e realizuar nga Melos Kelmendi (26’), Drilon Maxharraj (28’), Jeton Rukovci (31’ e 38’) dhe Ermir Kryeziu (32’).

Ndërkohë, kuqezinjtë përkundër angazhimit maksimal në minutat e mbetura nuk arritën të bëjnë më shumë se sa ta ngushtojnë avantazhin e vendasve në 6:3, me golin e Mentor Mejzinit.

(Foto: ffk-kosova.com)

Në fund trofeun kapitenit të Kosovës, Jeton Rukovci ia ndanë kryetari i Komisionit të Futsallit, Haki Xhemajli dhe nipi i Adem Jasharit, Hamëz Jashari, teksa të dyja ekipet shkëmbyen dhurata.

Para kësaj ndeshje u zhvillua edhe dueli ndërmjet Veteranëve të UÇK-së dhe Veteranëve të futbollit të Kosovës, e ku fituan veteranët e UÇK-së, me rezultat 3-1.

(Foto: ffk-kosova.com)

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Jo vetëm në mbrojtje, Pep Guardiola zbulon një pozitë tjetër se ku mund të shkëlqejë Josko Gvardiol

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Jo vetëm asistim, Bellingham kishte rol vendimtar në golin e Vinicius ndaj Napolit

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori