Kombëtarja e Meksikës ka fituar me rezultat 2-1 ndeshjen e tyre ndaj Koresë së Jugut.

Meksika ka vazhduar me fitore në ndeshjet e Grupit F, pasi ka mposhtur edhe Korenë e Jugut në kuadër të Kupës së Botës.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Carlos Vela (26′) dhe Javier Hernandez (66′) për Meksikën, ndërsa për Korenë shënoi Son Heung-Min (90+).

Meksika mposht Korenë e Jugut, një hap larg kalimit të grupit Meksika mposht Korenë e Jugut, një hap larg kalimit të grupit

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht shënuesi Vela, i cili u notua me 8.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për mbrojtësin Jang Hyun-Soo, i cili u vlerësua me 5.7. /Telegrafi/

Koreja e Jugut:

Meksikë: