LAJMI I FUNDIT:

Komplimenti që femrat duan ta dëgjojnë më së shumti dhe nuk është ‘dukesh shumë bukur’

Komplimenti që femrat duan ta dëgjojnë më së shumti dhe nuk është ‘dukesh shumë bukur’
(Foto: Pexels)

Një studim britanik tregoi se cilin kompliment pëlqejnë më shumë pjesëtaret e gjinisë së bukur.

Femrave më shumë u pëlqen të dëgjojnë se duken të reja, sesa që kanë humbur peshë apo se xhinset u përshtaten në mënyrë të përsosur.

Femrat që flenë më pak se shtatë orë në natë kanë rrezik më të madh për zhvillimin e sëmundjes kronike
Lexo po ashtu Femrat që flenë më pak se shtatë orë në natë kanë rrezik më të madh për zhvillimin e sëmundjes kronike

Hulumtimi tregoi se deri në 60 për qind e femrave të anketuara duan të dëgjojnë se duken të reja dhe ky është komplimenti që do t’i japë më shumë shtytje vetëbesimit të tyre.


Gjithashtu, 41 për qind e të anketuarave duan të jenë më të reja dhe 62 për qind e tyre janë shprehur se angazhohen aktivisht për ta ngadalësuar procesin e plakjes duke përdorur produkte të ndryshme natyrale dhe kozmetike.

Katër mënyra të lehta që femrat ta reduktojnë yndyrën e barkut
Lexo po ashtu Katër mënyra të lehta që femrat ta reduktojnë yndyrën e barkut

I njëjti hulumtim tregoi se femrat e moshës 39 vjeçe e gjysmë ndjejnë më shumë stres për plakjen, sepse e urrejnë ditëlindjen e tyre të 40-të.

Në të kundërt, gratë që kanë mbushur moshën 55 vjeçare fitojnë besimin më të madh për dukjen e tyre. /Telegrafi/

Në trend Femra

Më shumë
Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmijët e talentuar kanë katër karakteristika, pohon ekspertja

Fëmija juaj
Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Kombinimi më i mirë veror për femrat mbi 50 vjeçe: Fsheh të gjitha të metat dhe ju bën të dukeni më të reja

Moda
Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Kush do ta kishte menduar: Ja sa kohë u duhet femrave që të mërziten nga seksi me të njëjtin mashkull

Në çift
Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Tetë gabime që po ju plakin më herët se që duhet, disa të pafalshme

Femra
Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Truku gjenial, mësoni nëse xhinset ju bien 'tamam' pa i provuar fare

Keshilla Modë
Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Mos e vishni bluzën në këtë mënyrë, transformojeni shpejt me vetëm një llastik flokësh

Femra
Kalo në kategori