Përfaqësuesja e Japonisë ka fituar ndaj asaj të Kolumbisë me rezultat 1-2 në Grupin H.

Golat për japonezët i shënuan Shinji Kagawa (6′) dhe Yuya Osako në minutën e 73-të.

Më i miri në këtë takim ishte Osako, por paraqitje të mirë arritën të bëjnë edhe Gaku Shibasaki, Keisuke Honda e Gen Shoji.

Festa e Yuya Osako te goli i fitores (Foto: Getty Images)

Për Juan Quintero ishte më i miri për Juan Quinteron, por vlen të theksohen David Ospina e Oscar Murillo.

Juan Cuadrado dëshpëroi paksa me paraqitjen te skuadra kolumbiane.

Ndeshja ishte në kuadër të Grupit H dhe pas kësaj fitore prinë Japonia me tri pikë (Polonia-Senegal është ndeshja e mbetur).

Përballja e ardhshme e Japonisë është ndaj Senegalit, ndërsa më poshtë keni notat e lojtarëve. /Telegrafi/

Notat e lojtarëve të Kolumbisë:

Notat e lojtarëve të Japonisë: