Jurgen Klopp është parë i lumtur në konferencën pas ndeshjes ndaj Arsenalit, të cilën Liverpooli e fitoi me rezultat 3-1.

Liverpooli e ka fituar derbin e javës së tretë në Ligën Premier ndaj Arsenalit dhe loja dhe fitorja e kanë bërë të lumtur trajnerin gjerman të Reds.

“Nuk mendoja për numrin e golave që mund të shënonim, por për të qenë i sinqertë nuk e prisja sistemin që ata luajtën. Nuk jam i sigurt se ata e kanë luajtur atë në para-sezon, nuk e pashë atë”, ka thënë fillimisht Klopp.

Liverpooli e mposht me lehtësi Arsenalin në derbin e javës në Ligën Premier Liverpooli e mposht me lehtësi Arsenalin në derbin e javës në Ligën Premier

“Isha vërtet i lumtur me shumë pjesë të lojës; Mendoj se gjithçka që kemi bërë mirë në katër ndeshjet e para, sot e kemi bërë më mirë, më preciz dhe më të akorduar”.

“Më pëlqeu dëshira, pasioni, fuqia dhe energjia që vendosëm në këtë lojë. Na bënë vërtet të pakëndshëm të luajnë kundër neve, që është ajo që donim dhe kështu merituam golin e parë”.

“Në pjesën e dytë pati penallti të qartë. Ne luajtëm pasime të mira dhe ishim atje me shumë momente të mira, momente futbolli”.

Liverpool 3-1 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve Liverpool 3-1 Arsenal, nota e Xhakës dhe të tjerëve

“Penalltia u shënua bukur dhe pastaj goli i tretë është përsëri i pabesueshëm – një gol vërtet, vërtetë i mirë. Pra, goxha histori e lojës; ne mund ta kishim kontrolluar më mirë, kjo është ndoshta sfida jonë e vërtetë”

“Kemi shumë për t’u përmirësuar por ishte edhe një hap i madh sot, prandaj jam vërtet i lumtur”, përfundoi trajneri i Liverpoolit. /Telegrafi/