LAJMI I FUNDIT:

Kjo shtëpi në Skoci mund të bëhet e juaja për vetëm 11,500 euro, nëse jeni të gatshëm t’i pastroni mbeturinat brenda saj

Kjo shtëpi në Skoci mund të bëhet e juaja për vetëm 11,500 euro, nëse jeni të gatshëm t’i pastroni mbeturinat brenda saj

Kjo shtëpi do të dalë në ankand për vetëm 11,500 (10,000 funte) – por do t’ju duhet të kaloni nëpër “male” me mbeturina dhe papastërti përpara se të hyni në të.

Reklama

Shtëpia me tarraca me dy dhoma gjumi në sheshin Raby në Hartlepool është një projekt i përsosur “DIY” për blerësit e mundshëm që nuk e kanë problem të bëjnë renovime për ta bërë shtëpinë të tyren.

Shtëpia vjen e “kompletuar” me një grumbull dheu, dy televizorë të thyer, dërrasa të ndryshme, disa enë boshe me bimë dhe një derë të bardhë e cila është hequr nga menteshat dhe e mbështetur në një mur, e gjithashtu në dhomën e ndenjes ka një karrocë supermarketi, shkruajnë mediet britanike, përcjell Telegrafi.

Another very messy room

Shtëpia gjithashtu ka nevojë për punë strukturore pasi ka pjesë të tavanit që janë shembur dhe ka myk të zi që vazhdon të ngjitet në mure, i cili është i vështirë për t’u hequr qafe.

Një nga dhomat e gjumit është e mbushur me thasë me mbeturina dhe pëlhura të ndotura, si dhe një tub alumini dhe dritarja është e mbuluar nga një leckë e ndotur.

One of the rooms with bare floorboards exposed

Ekziston gjithashtu një numër i madh i degëve të pemëve. Pavarësisht ndyrësisë, prona ka dalë në shitje në ankand përmes shtëpisë së ankandit McHugh&Co.

Mund të jetë një investim ideal për blerësit për herë të parë që janë të gatshëm të ndërmarrin një projekt për të marrë një shtëpi për shumë më lirë se çmimi mesatar. Është reklamuar si një “shtëpi me dy tarraca që kërkon modernizim të plotë”.

The very overgrown garden

Shtëpia gjendet afër stacionit të trenit në Hartlepool, një stacion që ka lidhje direkte me qytete si Sunderland, Durham dhe Newcastle, teksa marina është vetëm 10 minuta larg me veturë. Shtëpia del në ankand zyrtarisht që nga 23 maji, me një çmim fillestar prej vetëm 11,500 eurove (10 mijë funteve). /Telegrafi/

What's left of one of the rooms


Në trend Fun

Më shumë
Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Gjermanët llogaritën se sa kushton rritja e një fëmijë deri në moshën 18 vjeçare

Interesante
Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Iluzion optik, në mesin e qindra “zeal” a mund ta gjeni fjalën “seal”?

Interesante
Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t'ia shpëtojë jetën

Gjarpri kishte ngecur në rrjetë, një burrë arriti t'ia shpëtojë jetën

Fun
Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Ju keni sy të 'mprehtë' nëse mund të dalloni numrin 725 midis 'fushës' me numrat 775 në vetëm 7 sekonda

Interesante
Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Skenë e çuditshme në shkollë, shikoni sesi mësuesja e shpjegon mësimin

Fun
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet "Kampionati Evropian i Seksit"

Interesante
Kalo në kategori