Situata në Paris Saint-Germain nuk është e keqe, pasi skuadra e Christophe Galtier mori një tjetër fitore në mesjavë, duke mposhtur Angers me rezultat 2-0, që do të thotë se ata janë ende tri pikë përpara Lensit të vendit të dytë në Ligue 1 dhe me një ndeshje më pak të zhvilluar.

Klubi parisien është gati të zgjasë kontratën e Lionel Messit pasi argjentinasi udhëhoqi ekipin e tij kombëtar deri në lavdinë e Kupës së Botës “Katar 2022”.

Pavarësisht gjithë këtij lajmi të mirë, në qendër të vëmendjes është gjithmonë skuadra e PSG-së dhe e ardhmja e Galtier varet nga rezultati i ndeshjes së 1/8-tës në Ligën e Kampionëve kundër Bayern Munichut.

Reklama

Pas zgjatjes së kontratës së Didier Deschamps me federatën franceze të futbollit, e ardhmja e Zinedine Zidane është në ajër dhe nuk duhet të përjashtohet një kalim te PSG.

Reklama

Një lëvizje e tillë mund të materializohet në rast se PSG eliminohet nga Liga e Kampionëve.

Kërkesat e Zidane për t’iu bashkuar PSG-së

Sipas MiOtraLiga, një nga kushtet që Zidane do të vendoste për t’iu bashkuar PSG-së do të ishte nënshkrimi i sulmuesit anësor të Barcelonës, Ousmane Dembele.

Francezi ishte tashmë në prag të largimit nga Blaugranët sezonin e kaluar, por ai nuk gjeti një ekip të ri dhe trajneri Xavi Hernandez këmbënguli që ai të llogariste tek ai.

Reklama

Lidhur me këtë, Neymar do të detyrohej të largohej nga klubi, megjithëse një largim mund të mos jetë i thjeshtë duke qenë se kontrata e tij është e vlefshme deri në vitin 2026.

Neymar fiton 40 milionë euro në sezon dhe janë vetëm disa klube që mund të përballojnë të plotësojnë kërkesat e tij.

Reklama

PSG kërkoi 150 milionë euro për ta lejuar largimin e tij verën e kaluar, por ata nuk pritet të kërkojnë përsëri të njëjtën shifër. /Telegrafi/