LAJMI I FUNDIT:

Kishte dalë në qytet për t’i shëtitur qentë, kamerat e sigurisë kapin momentin kur amerikanin e godet rrufeja

Kishte dalë në qytet për t’i shëtitur qentë, kamerat e sigurisë kapin momentin kur amerikanin e godet rrufeja

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur rrufeja godet një burrë në Spring të Teksasit. Alex Coreas i kishte nxjerrë tre qentë për t’i shëtitur, kur u godit befasisht nga rrufeja.

Ky burrë i pafat është rrëzuar menjëherë në tokë pa ndjenja, por është interesant fakti se rrufeja e goditi vetëm dhjetëra metra larg një spitali, ku nëpunësit vrapuan për ta ndihmuar, transmeton Telegrafi.


Me të mbërritur në vendin e ngjarjes ai nuk po merrte frymë, rrobat i kishte të djegura kurse këpucët i ishin zbathur nga këmbët.

Megjithatë kanë arritur ta rikthejnë në jetë, e familjarët e tij u kanë thënë gazetarëve se po shërohet në spital dhe se aktualisht ka dhimbje të mëdha në tërë trupin. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë bote na pret deri në vitin 2050, pikërisht kur njerëzimi të arrijë kulmin e popullsisë – mund të ndodhë katastrofa e biodiversitetit

Çfarë bote na pret deri në vitin 2050, pikërisht kur njerëzimi të arrijë kulmin e popullsisë – mund të ndodhë katastrofa e biodiversitetit

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

A po përsëritet skenari finlandez edhe në Estoni, Talini ka gjithnjë e më shumë frikë nga një valë e emigrantëve nga Rusia

Evropa
Rreth 260 mijë izraelitë kanë aplikuar për leje për armëmbajtje që nga 7 tetori, ministri po përshpejton procedurat

Rreth 260 mijë izraelitë kanë aplikuar për leje për armëmbajtje që nga 7 tetori, ministri po përshpejton procedurat

Azia
Kalo në kategori