LAJMI I FUNDIT:

Kirurgët e QKUK-së i reagojnë Osmanit: Presidentja injoroi dhe nënçmoi institucionin tonë

Kirurgët e QKUK-së i reagojnë Osmanit: Presidentja injoroi dhe nënçmoi institucionin tonë

Presidentja Vjosa Osmani, të mërkurën i është nënshtruar një operacioni, ku ka bërë heqjen e tëmthit.

Reklama

E këtë intervenim kirurgjik u tha se presidentja Osmani e kreu në njërin nga spitalet private në Prishtinë.

Lidhur me këtë Klinika e Kirurgjisë Abdominale ka dalë me një reagim ndaj anashkalimit të këtij institucioni nga presidentja Osmani.

“Duke u bazuar në situatën aktuale Kolegjiumi i Kirurgëve të Kosovës reagon ndaj anashkalimit të Presidentes së Republikës së Kosovës, znj.Vjosa Osmani që i ka bërë këtij institucioni duke mos kërkuar trajtim shëndetëson në institucionin tonë, por pa u konsultuar fare me personelin udhëheqës ka marrë trajtim shëndetësorë jashtë SHSKUK-së”, thuhet në reagimin e tyre që e ka siguruar Telegrafi.

Më tej në reagimin e kirurgëve të Klinikës së Kirurgjisë Abdominale thuhet se “duke i dëshiruar shëndet të plotë presidentes Vjosa Osmani, urojmë që raste të tilla të mos përsëriten kur institucionet zyrtare anashkalojnë institucionet shëndetësore publike”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Vuçiq e pranoi se Radoiçiq ishte në grupin terrorist që vrau rreshterin e Policisë së Kosovës në Banjskë të Zveçanit

Lajme
BE kritikon Serbinë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

BE kritikon Serbinë: S’mund të barazohen terroristët me viktimat e terrorizmit

Lajme
Në kërkim të trupave dhe armatimeve, policia patrullon me njësitin e qenve në zonat malore të Banjskës

Në kërkim të trupave dhe armatimeve, policia patrullon me njësitin e qenve në zonat malore të Banjskës

Elfije Boletini
Rohde: Të ndalohen deklaratat nxitëse, veçanërisht nga Beogradi

Rohde: Të ndalohen deklaratat nxitëse, veçanërisht nga Beogradi

Lajme
Pas sulmit terrorist dhe vrasjes së policit, Vuçiq kërkon tërheqjen e Policisë së Kosovës nga veriu

Pas sulmit terrorist dhe vrasjes së policit, Vuçiq kërkon tërheqjen e Policisë së Kosovës nga veriu

Lajme
KPK-ja thërret takim të jashtëzakonshëm, pritet shkarkimi i Agron Bekës

KPK-ja thërret takim të jashtëzakonshëm, pritet shkarkimi i Agron Bekës

Drejtësi
Kalo në kategori