LAJMI I FUNDIT:

Kimmich mendon largimin nga Bayern Munich

Kimmich mendon largimin nga Bayern Munich

Ylli i Bayern Munich, Joshua Kimmich, e ka pranuar se do të konsideronte një largim nga Bundesliga në të ardhmen.

Reklama

27-vjeçari konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë në botë, por e ka kaluar të gjithë karrierën e tij duke luajtur në Gjermani, fillimisht duke luajtur për RB Leipzig për dy vjet përpara se të bashkohej me Bayern Munich në 2015.

Megjithatë, në një intervistë të fundit, Kimmich zbuloi se do të ishte i hapur ndaj idesë për të luajtur jashtë vendit në një moment në të ardhmen.

“Kjo do të ishte një sfidë interesante. Nuk e di se çfarë do të ndodhë pas disa vitesh, do të shohim”, ka thënë tha Kimmich.

Kimmich ka pasur sukses të madh në Bavari, duke fituar shtatë tituj të Bundesligës, katër kurora të DFB-Pokal dhe Ligën e Kampionëve dhe kurrë nuk është lidhur me një largim nga Bayern Munich. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Trajneri i Borussia Dortmund, Terzic, ka dhënë një nga intervistat më të trishta në histori të Bundesligës, pasi humbi titullin kampion

Bundesliga
Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

Uzuni me golin e tij ngjit Granadën në La Liga dhe mbyll sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit

La Liga
Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit?

Ndërkombëtare
Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Cristiano Ronaldo nuk e fiton as ligën e Arabisë Saudite

Ligat tjera
The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

The Telegraph zbulon skandalet brenda hapësirave të Chelseat - fajtorë nuk janë trajnerët

Premier League
Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Hidhini një sy stadiumit ku do të luhet Liga Premier sezonin e ardhshëm, kushtet aty shqetësojnë gjigantët anglezë

Premier League
Kalo në kategori