LAJMI I FUNDIT:

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kiliçdaroglu voton në Ankara

Kundërkandidati i presidentit aktual të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, Kemal Kiliçdaroglu, ka votuar në shkollën fillore “Argentina” në kryeqytetin turk – Ankara.

Reklama

“Për të hequr qafe regjimin tiranik dhe për të vendosur një demokraci të vërtetë, u bëj thirrje të gjithë qytetarëve që të dalin në qendrat e votimit”, tha Kiliçdaroglu, transmeton Telegrafi.

Ai madje shkoi tutje, duke komentuar rrjedhën e raundit të dytë të zgjedhjeve presidencial që po mbahen sot në Turqi.

“Këto zgjedhje po zhvillohen në kushte të vështira për shkak të tentativave për mashtrim, por unë besoj se qytetarët janë të lirë dhe të gatshëm të shkojnë në votime”, tha rivali i Erdoganit pas votimit.

Ndryshe sot qytetarët e Turqisë që nga orët e para të mëngjesit janë nisur drejt qendrave të votimit për ta kryer obligimin e tyre qytetar, ku do të vendosin mes Erdogan dhe Kiliçdaroglu. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Macron thotë se Franca do të tërheqë ambasadorin dhe trupat nga Nigeri

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Ushtria e Ukrainës publikon pamje nga fusha e betejës nga fshati i vogël menjëherë në jug të qytetit të Bakhmutit

Botë
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet - pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Sonda e NASA-s kthehet në tokë me mostra nga asteroidi pas misionit shtatë-vjeçar

Botë
Kalo në kategori