LAJMI I FUNDIT:

Kështu duket vozitja me Rolls Royce me shpejtësi prej mbi 250 km/h

Kështu duket vozitja me Rolls Royce me shpejtësi prej mbi 250 km/h

Rolls Royce ka një motor të madh me fuqi të lartë, përshpejton fuqishëm, por komoditeti dhe pamja janë ende prioritete.

Ndër to spikat SUV-i i parë i Rolls, modeli Cullinan që është një monstruozitet me përmasa dhe peshë të madhe që i kalon 2.8 ton me shofer, përcjell Telegrafi.

Sipas të dhënave, një “bishë” e tillë fuqizohet nga një motor po aq mbresëlënës, i famshmi 6.75 V12 twin-turbo V12, i cili e ngriti fuqinë në 675 kf dhe 1010 Nm.

AutoTopNL e çoi këtë kopje në autostradën gjermane dhe filmoi se çfarë mund të bëjë kjo “bishë” kur gazi “shtrydhet” deri në fund.

Natyrisht, në atë moment nuk duhet menduar se çfarë lë pas për sa i përket sasisë së karburantit të djegur dhe ndikimit të tij në mjedis. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Sa harxhon karburant një veturë e ndezur dhe nuk është në lëvizje

Auto
Vendbanimi italian me 100 banorë, ku bien në radar katër mijë vozitës në ditë

Vendbanimi italian me 100 banorë, ku bien në radar katër mijë vozitës në ditë

Auto
Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Çfarë duhet të dini për ndërrimin e gomave të veturës ​

Auto
Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Policët zviceranë nuk kursejnë as “mbretërit e garazheve” - ndaluan një makinë me vlerë 6.7 milionë euro dhe e konfiskuan atë

Auto
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Kalo në kategori