LAJMI I FUNDIT:

Kërcënohet kreatori i kukullës së Kim Jong-un (Video)

Kërcënohet kreatori i kukullës së Kim Jong-un (Video)
North Korea 'trying to stop plans for Kim Jong-un action figure' METRO GRAB taken from Karl Holmstrom's Kickstarter page: https://www.kickstarter.com/projects/1514980463/kim-jong-un-action-figure Credit: Kickstarter/Karl Holmstrom

Karl Holmstron që punon në Belfast të Irlandës, është kërcënuar për shkak se ka punuar kukullën që ngjanë me diktatorin e Koresë së Veriut.

Suedezi 32-vjeçar, që po kërkon fonde për ta futur në prodhim figurën e Kim Jong-un, ka marrë dy telefonata të dyshimta, si dhe i janë bllokuar llogaritë në internet, transmeton Telegrafi.

Nga frika se po ndiqet nga inteligjenca e koreane, ai e ka larguar përkohësisht projektin nga interneti dhe po pret që të hetohet rasti.

Në anën tjetër, përmes ilustrimit të publikuar shfaqet diktatori si një hero që me lehtësi mposhtë armiqtë, përfshirë edhe të vëllain. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër - Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Në vend të “PO” u dëgjua diçka tjetër - Të sapomartuarit u tronditën, më pas shpërthyen të qeshurat

Fun
Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Po vëzhgonin terrenin, droni i ushtrisë ukrainase filmon një objekt misterioz në qiell – ngjante me pjatën fluturuese të UFO-ve

Interesante
Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Nëna e pyet djalin e saj se çfarë mësoi në kopshtin e fëmijëve, shikoni përgjigjen gazmore të vogëlushit

Fun
Biden ngatërron gjatë fjalimit Angela Merkelin me Helmut Kohl-in, i cili vdiq në 2017

Biden ngatërron gjatë fjalimit Angela Merkelin me Helmut Kohl-in, i cili vdiq në 2017

Fun
Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Fun
Jaguari

Jaguari

Kalo në kategori