Legjenda e Manchester Unitedit, Roy Keane ka folur pas ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Anglisë.

Kosova u mposhti 5-3 nga Anglia në ndeshjen e zhvilluar në St Mary’s të vlefshme për Grupin A në kuadër të eliminatoreve Euro 2020.

Paraqitja e djelmoshave të Bernard Challandes u vlerësua lartë nga te gjitha qarqet angleze.

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

I fundit që lavdëroi paraqitjen e Dardanëve ishte ish-mesfushori i Unitedit, Keane, i cili tha ndër tjerash se Anglia mezi priste të mbyllej ndeshja.

“Ndeshja Angli-Kosovë ishte e mrekullueshme për t’u shikuar”, ka thënë fillimisht Keane pas ndeshjes.

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

“Kosova nxori në pah mangësitë që ka Anglia”.

“Në pjesën e dytë, ata po e humbnin topin shumë nga presioni dhe mezi prisnin të kryhej ndeshja”, përfundoi legjenda e Unitedit. /Telegrafi/