LAJMI I FUNDIT:

Katër vjet pasi dështoi në testin e topit të çeliktë, Tesla teston xhamin e Cybertruckut me top bejsbolli

Katër vjet pasi dështoi në testin e topit të çeliktë, Tesla teston xhamin e Cybertruckut me top bejsbolli

Në vitin 2019, dizajneri kryesor i kompanisë Tesla-s, Franz von Holzhausen u mundua të demonstronte xhamin e fortë të Cybertruckut duke e goditur me një top të çeliktë që rezultoi në demonstrim të shtuar.

Kjo pasi xhami i Cybertruckut ishte plasaritur plotësisht me dëme të mëdha dhe vetë ky dështim kishte bërë xhiron në internet, transmeton Telegrafi.

Tani, pas katër vjetësh, pasi u lansua zyrtarisht kamionçina e Tesla-s, von Holzhausen i dha një tjetër mundësi duke e testuar përsëri xhamin e Cybertruckut.

View this post on Instagram

A post shared by The Verge (@verge)

Por, ironia qëndron se kësaj here e testoi me top bejsbolli. Normalisht, nuk kishte pasur ndonjë dëm apo plasaritje në xhamin e kamionçinës së Tesla-s.

Tesla teston durueshmërinë që ka Cybertruck ndaj plumbave duke e qëlluar automjetin me një armë Tommy – ky është rezultati
Lexo po ashtu Tesla teston durueshmërinë që ka Cybertruck ndaj plumbave duke e qëlluar automjetin me një armë Tommy – ky është rezultati

Një muaj më parë, Tesla ka testuar durueshmërinë e Cybertruckut duke e qëllua automjetin me armë Tommy. /Telegrafi/


Në trend Auto

Më shumë
Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Befasi për drejtuesit e mjeteve në Gjermani: Policia ka një strategji të re me kamerat e shpejtësisë

Auto
Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Çfarë domethënie kanë numrat dhe shkronjat në goma?

Auto
Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Gjoba deri në 10 mijë euro në Gjermani - Cilat gjëra të zakonshme nuk duhet t'i keni në veturë

Auto
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata 'do të vdesin' - Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell prezanton mbushësin e parë elektrik për vetura

Shell
A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

A e dini se për çfarë shërben tapa e derës së veturës, e cila është shumë e rëndësishme?

Auto
Kalo në kategori