LAJMI I FUNDIT:

Katër truqe të shkëlqyeshme për kthimin e ngjyrës së bardhë rrobave të zverdhura: Shpëtoni rrobat e preferuara!

Katër truqe të shkëlqyeshme për kthimin e ngjyrës së bardhë rrobave të zverdhura: Shpëtoni rrobat e preferuara!

Në vazhdim mësoni si t’i freskoni rrobat dhe t’ua ktheni ngjyrën origjinale

Reklama

Pikërisht për shkak të ndjeshmërisë, duhet qenë të kujdesshëm në mirëmbajtjen e rrobave të bardha.

Nëse ju ndodh ky problem, aplikoni disa nga këto truqe, transmeton Telegrafi.

Lëngu i limonit

Lëngu i limonit është zgjidhje natyrale që rrobave të zverdhura t’ua ktheni ngjyrën origjinale.

Në një filxhan qitni lëng limoni dhe shtojeni në rrobalarëse bashkë me detergjentin. Lani rrobat në programin dhe temperaturën në të cilat i lani si zakonisht.

Zbardhuesi

Për ta eliminuar shkëlqimin e verdhë në rroba të bardha, merrni zbardhues me klor, mirëpo para përdorimit lexoni mirë udhëzimin, sepse mund të jetë i rrezikshëm nëse krijon kontakt me uthullën apo me ndonjë kimikat, transmeton Better Homes&Gardens.

Soda e bikarbonatit

Soda e bikarbonatit është aleat i shkëlqyeshëm në pastrimin e shtëpisë, andaj mund t’ju shërbejë edhe në freskimin e rrobave.

Në fillim të ciklit të larjes në rrobalarëse shtoni 2 lugë sodë bikarbonati me detergjent të lëngshëm për rroba. Nëse përdorni detergjent pluhur, shtoni sodën e bikarbonatit gjatë ciklit të shpëlarjes.

Uthull e bardhë e distiluar

Shtoni uthull të bardhë të distiluar në pjesën ku shtoni zbutësin. Në atë mënyrë thartira e butë e uthullës do të veprojë si zbardhues. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Si ta gjallërojmë jetën në shtrat?

Si ta gjallërojmë jetën në shtrat?

Intimitet dhe Pasion
Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Është hapur vetëm dy vite më parë: Hoteli më i mirë në botë për vitin 2023

Çfarë të vizitosh
Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Nuk është në testin për shofer: Kjo është një pyetje që edhe më të mirët e dështojnë - kush e ka përparësinë?

Stil
Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kureshtar, inteligjent dhe energjik: Borador, një qen i krijuar për një idil familjar

Kërshëri
Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Këto janë shenjat që tregojnë se ka përjetuar orgazmën

Intimitet dhe Pasion
Bartin kalori ‘të fshehura’ – shprehitë e vogla që ju pengojnë të humbni peshë

Bartin kalori ‘të fshehura’ – shprehitë e vogla që ju pengojnë të humbni peshë

Stil
Kalo në kategori