Janë arrestuar dy të dyshuar në pikën kufitare në Vërmicë, pasi që gjatë kontrollit në veturën janë gjetur dhe janë konfiskuar disa qese me substancë narkotike të llojit marihuanë me peshë prej 22.46 gramë, disa qese me substancë narkotike të llojit kokainë me peshë prej 39.4 gram dhe dy grinder.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit pas intervistimit me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

Rasti ka ndodhur dy ditë më parë në orët e mbrëmjes.