LAJMI I FUNDIT:

Kanosi dy persona në Leposaviq, arrestohet qytetari serb

Kanosi dy persona në Leposaviq, arrestohet qytetari serb
Foto: Ilustrim

Një qytetar serb është arrestuar këtë të martë pasi në dy raste të ndara ka kanosur dy viktima.

Reklama

Policia njofton se në rastin e parë, më datë 26.05.2023, viktima femër kosovare serbe kishte raportuar se ndjehet e kërcënuar nga i/të dyshuar meshkuj serbë.

“Viktima po ashtu ka potencuar se nga një i dyshuar mashkull serb ka pranuar një mesazh kërcënues si dhe sipas saj ka parë person/a të maskuar, me gurë, duke bërë lëvizje për rreth zonës ku e njëjta jeton”, thuhet në njoftimin për media.

Ndërsa në rastin e dytë më datë 05.06.2023 viktima mashkull kosovar serb ka raportuar se ishte kanosur me fjalë kërcënuese përmes telefonit nga i dyshuari mashkull kosovar serb.

“Lidhur me rastet është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari B.DJ., (1981), mashkull kosovar serb ndaj të cilit të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”, thuhet tutje në komunikatë.

Policia e Kosovës thotë se mbetet e përkushtuar të hetojë të gjitha aktet kriminale dhe të parandalojë shfaqjen e dhunës./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Hovenier: Jam i tronditur nga shpërthimet në shumë pjesë të Kosovës

Lajme
Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Kurti flet në Zvicër për dialogun: Ne jemi në të drejtën tonë, duhet t’i përmbahemi kornizës pa marrë obligime të reja

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Deklarimet ndër vite të zyrtarëve evropianë për Asociacionin

Deklarimet ndër vite të zyrtarëve evropianë për Asociacionin

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Kalo në kategori