LAJMI I FUNDIT:

Kanalet e ngrira të Amsterdamit, shfrytëzohen për të bërë patinazh (Video)

Kanalet e ngrira të Amsterdamit, shfrytëzohen për të bërë patinazh (Video)

Ftohti i madh që përfshiu Amsterdamin, ka bërë që pas gjashtë vitesh të ngrihen sërish kanalet kryesore të qytetit. Duke iu mundësuar banorëve të bëjnë patinazh.

Reklama

Megjithëse kishte boshllëqe dhe disa pjesë pa akull, gjerësia e kanalit ishte mjaft e madhe dhe mundësonte lëvizje të lirshme, përcjell Telegrafi.

Mbi shtresën e akullit kanë qëndruar edhe turistët e shumtë, që bënë fotografi nga një dimension krejt tjetër i qytetit.

Por, me ngrohjen e motit akulli ka nisur të shkrihet dhe forcat e rendit ndaluan hyrjen në kanal, nga frika se mund të thyhet në çdo moment. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Një skenë komike në asamblenë e OKB-së: Të gjithë po qeshin me veprimin e ambasadorit serb në SHBA

Fun
Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Australiani i shokuar me vrimën që gjeti në oborrin e shtëpisë së tij

Interesante
Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Biden rrëshqet dhe për pak sa nuk rrëzohet derisa zbret shkallëve nga aeroplani

Interesante
Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Policia 'arrestoi' kukullën Chucky në Meksikë

Interesante
Dalin në ankand shishet e mbushura me

Dalin në ankand shishet e mbushura me "uiskin skocez më të vjetër në botë" - çmimi për shishe është 11,500 euro

Interesante
Kalo në kategori