Max Verstappen, një kampion i Formula 1, po shet veturën e tij.

Kampioni i ri i botës në Formula 1 përgatiti një kënaqësi të vërtetë për fansat e tij. Ai do të ofrojë veturën personale në ankand.

Dhe kjo nuk është një makinë në të cilën ai nuk u ul kurrë, por një veturë që e përdorte çdo ditë. Siç pritej, është një Honda, Civic Type R.

Tashmë vetura do të ofrohet në ankand përmes CarNect, me një çmim prej 33,333 euro, por me siguri ky është çmimi fillestar.

Në atë rast presim interesim të madh dhe shumë më të madhe përfundimtare, sepse sigurisht që ka shumë fansa që do të donin ta kishin këtë pjesë të historisë.

Reklama

E ka edhe anën humanitare, sepse të gjitha mjetet do t’i dhurohen shoqatës humanitare Wings for Life. Megjithatë surpriza më e madhe vijon.

Reklama

Kjo Honda 2018 me 58 mijë km është në shumë mënyra e veçantë dhe e përshtatur me karakteristikat e pilotëve të F1. Besoni apo jo, në përshkrimin e makinës thuhet se ajo ka lëvizje të pasme.

Nëse nuk është gabim, kjo mund të jetë shumë interesante. Le të themi se makina do të zbulohet më 17 dhjetor. /Telegrafi/