LAJMI I FUNDIT:

Kampionati Botëror po afron, por Lukaku ende nuk është stërvitur me Belgjikën

Kampionati Botëror po afron, por Lukaku ende nuk është stërvitur me Belgjikën

Romelu Lukaku është ende në dyshim për Botërorin 2022 që mbahet në Katar, pasi nuk është në stërvitje me skuadrën e Belgjikës.

Sulmuesi u ftua nga trajneri Roberto Martinez, pavarësisht problemeve të vazhdueshme muskulore me të cilat po përballet.


Ai ka bërë vetëm dy paraqitje zëvendësuese për Interin që nga lëndimi i kofshës në fund të gushtit dhe u detyrua të ndalojë sërish pas ndeshjes kundër Sampdorias më 29 tetor me një rikthim.

Sipas mediave vendase në Belgjikë, Lukaku ende nuk është duke u stërvitur me pjesën tjetër të bashkëlojtarëve të tij, duke iu nënshtruar trajtimit dhe në vend të kësaj duke bërë punë në palestër.

Priten teste të tjera, por tani do të vonohen, kështu që sulmuesi do të fluturojë nesër (e martë) në kampin stërvitor në Kuvajt me skuadrën.

Martinez ka afat deri më 22 nëntor për të hequr Lukakun nga lista dhe për të sjellë një zëvendësues për shkak të lëndimit, por ndërsa mbetet një dyshim, Belgjika ka besim se ai do të jetë i disponueshëm për të marrë pjesë.

Lukaku dy javët e fundit ka punuar në Belgjikë me fizioterapistin Lieven Maesschalk.

Belgjika e nis rrugëtimin e saj në Kupën e Botës kundër Kanadasë të mërkurën më 23 nëntor. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ylli i Real Madridit mund të bëhet bashkëlojtar i Messit tek Inter Miami

Ndërkombëtare
Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Kandidati që Klopp e propozoi për ta zëvendësuar atë i kishte thënë “jo” Liverpoolit

Premier League
“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

“Sa keq i trajton Barcelona legjendat e tyre”, trajneri i Sevillës me deklaratë goditëse

La Liga
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Emri surprizë del të jetë kandidati kryesor për ta zëvendësuar Southgate si trajner i Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori