LAJMI I FUNDIT:

Kali gjigant i Trojës i ndërtuar prej kartoni në Angli thyen rekordin botëror Guinness

Kali gjigant i Trojës i ndërtuar prej kartoni në Angli thyen rekordin botëror Guinness

Një skulpturë gjigante prej kartoni e kalit të Trojës nga The Odyssey e Homerit theu Rekordin Botëror Guinness për skulpturën më të madhe të kartonit në botë.

UPI raporton se Kompania e Teatrit të Objekteve të Animuara, e specializuar në shfaqje të drejtpërdrejta, si dhe në ngjarje dhe seminare në komunitet, montoi një kalë trojan me përmasa 7.10 metra e gjerë, 16,85 metra e gjatë dhe 7.84 metra e lartë në Bridlington Spa në East Riding të Yorkshire, Angli, transmeton Telegrafi.


Kali nga kartoni është pjesë e projektit aktual të grupit teatror, “The Odyssey – An Epic Adventure on the Yorkshire Coast”.

Projekti mbështetet nga Distrikti i Përmirësimit të Biznesit në Bregun e Yorkshire. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Në një video virale, një kamerier shpjegon se cilin rregull nuk duhet ta thyejnë kurrë mysafirët

Interesante
Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Njihuni me shtëpinë “që kushton jo shumë shtrenjtë” - brenda një kontejneri transporti

Interesante
Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një

Një çift në Angli janë bërë viralë pasi e kanë shndërruar kopshtin e tyre “gri” në një "oazë të bukur” me lule

Interesante
Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Një nënë e nxori vajzën nga shkolla “për shkak të politikës së re të tualeteve” në një shkollë të Anglisë

Interesante
U kërkoi nga pesë dollarë pjesëmarrësve në ditëlindjen e vajzës, kritikohet ashpër nëna nga Teksasi

U kërkoi nga pesë dollarë pjesëmarrësve në ditëlindjen e vajzës, kritikohet ashpër nëna nga Teksasi

Interesante
YouTuberi amerikan i kërkon Musk ta punësojë berberin indian - arsyeja do t'iu bëjë të qeshni

YouTuberi amerikan i kërkon Musk ta punësojë berberin indian - arsyeja do t'iu bëjë të qeshni

Fun
Kalo në kategori