Ylli i Chelseat, Kai Havertz, humbi një shans të artë kur ishte i vetëm përballë portierit të Club America të dielën – por gjuajtja e tij në mënyrë mbresëlënëse përfundoi në një kosh mbeturinash pas portës.

Gjermani pranoi një pasim maestral nga i riu Conor Gallagher.

Havertz më pas pranoi topin në mënyrë fantasike, por goditja e tij kaloi mbi traversë.

"Diamanti" i Chelseat: Tifozët blu të 'çmendur' pas aftësive të Conor Gallagher - "kjo është si një nënshkrim i ri për ne" "Diamanti" i Chelseat: Tifozët blu të 'çmendur' pas aftësive të Conor Gallagher - "kjo është si një nënshkrim i ri për ne"

Topi shkoi drejt tribunës dhe përfundoi në një kosh mbeturinash.

Një mbledhës i topave hodhi dy vështrime me habi përpara se të nxirrte atë nga aty. /Telegrafi/