Duket se influencuesit dhe krijuesit e përmbajtjeve në rrjetet sociale janë kthyer në një nga profesionet më të pëlqyera sot dhe duke marrë parasysh fitimet e mëdha që i sigurojnë disa prej tyre, ky fakt nuk është për t’u habitur.

Megjithatë, nuk janë vetëm njerëzit që fitojnë para. Disa pronarë të kafshëve shtëpiake kanë kuptuar se përdoruesit shijojnë fotografitë dhe videot e kafshëve të tyre, prandaj disa kafshë shtëpiake kanë profilet e tyre në rrjetet sociale që ndiqen nga miliona njerëz në mbarë botën.

Mësoni në vijim se cilat tre kafshë fitojnë më shumë para për pronarët e tyre:

Ventilatorë freskues për të shmangur nxehtësinë te kafshët e përkëdhelura Ventilatorë freskues për të shmangur nxehtësinë te kafshët e përkëdhelura

Ketrat “Chipmunks of TikTok” – 12.200 euro për një publikim

@chipmunksoftiktok

Squeegee getting her belly rubbed while filling the cheeks #fyp #cuteanimals #cute #chipmunks #squeegee

♬ original sound – Chipmunks of TikTok

Një amerikan i quajtur Brad hapi një profil në TikTok dhe ndan dashurinë e tij për ketrat me ndjekësit e tij.

Reklama
Reklama

Sot, mbi 14.7 milionë njerëz nga e gjithë bota e ndjekin atë dhe Dinky, Squishy, Mooshy dhe SpongeBob, pushtojnë me shikim të parë.

Shtatë kafshët më të lezetshme në botë, që nuk e dinim se ekzistonin Shtatë kafshët më të lezetshme në botë, që nuk e dinim se ekzistonin

Pomeraniani Jiff – 19.300 euro për një postim

View this post on Instagram

A post shared by j i f f p o m (@jiffpom)

Ky qen i adhurueshëm është një nga “influencuesit e parë të kafshëve shtëpiake” dhe sot ka rreth 10 milionë ndjekës në Instagram.

Bile u shfaq edhe në videoklipin e Katy Perryt, “Dark Horse”, nga viti 2015, ndërsa pronarët kanë arritur të mbeten anonimë edhe sot e kësaj dite.

Sipas studimit, macja juaj e di ku jeni, edhe nëse nuk ju sheh Sipas studimit, macja juaj e di ku jeni, edhe nëse nuk ju sheh

Macja ‘That Little Puff’ – 24.400 euro për një postim

Bindshëm në vendin e parë është një mace. Megjithatë, nuk është fjala për një kafshë shtëpiake të zakonshme. E njohur me emrin “That Little Puff”, macja fiton për pronarët e vet pronarëve shumë marramendëse prej 24.400 eurosh për një video të publikuar.

Reklama

Macja me ngjyrë hiri dhe të bardhë është xhiruar nga pronarët e saj në aktivitete të përditshme, si gatimi, të shkruarit në laptop dhe situata të tjera karakteristike për njerëzit.

Reklama

Macja ka 28 milionë ndjekës në rrjete të ndryshme sociale (2.1 milionë vetëm në Instagram), si dhe linjën e saj të veshjeve për kafshët shtëpiake.

/Telegrafi/