LAJMI I FUNDIT:

Juventusi po punon edhe në shitje, gjashtë yjet që po iu kërkohet një mjedis i ri

Juventusi po punon edhe në shitje, gjashtë yjet që po iu kërkohet një mjedis i ri
Juventus . (Photo by Thananuwat Srirasant/Getty Images)

‘Zonja e Vjetër’ ka bërë një nga afatet kalimtare më të forta në vitet e fundit, ndërsa sipas tyre ende nuk ka mbaruar.

Por përveç blerjeve, mund të ketë edhe largime. Dy lojtarët që më së shumti u lakohet emri janë Sami Khedira dhe Blaise Matuidi. Të dy këta futbollistë nuk janë në planet e Maurizio Sarrit dhe “Zonja” po pret ofertat për t’i shitur.


Siç raporton “Tuttomercato.web”, për gjermanin Khedira ka oferta nga Turqia, ku Fenerbahçe ka shprehur shumë interesim.

Sami Khedira. (Photo by Shaun Botterill/Getty Images)

Khedira mund të kthehet edhe në Bundesligë, ku disa klube kanë kërkuar informacione te Juve.

Në anën tjetër Matuidi kërkohet me ngulm nga Monaco, e cila sheh tek francezi një lojtar që do të ndihmojë shumë skuadrën në lojë shkatërruese.

Blaise Matuidi . (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Në shitje po ashtu janë edhe portieri Mattia Perin, që dështoi në teste mjekësore te Benfica, pastaj mbrojtësi Joao Cancelo dhe sulmuesit Mario Mandzukic dhe Gonzalo Higuain. /Telegrafi/  

Në trend Sport

Më shumë
Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Hidhet shorti për Copa America 2024, Brazili në ‘grupin e vdekjes’

Përfaqësueset
Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Golashënuesi i tretë më i mirë në Evropë transferohet te Milani për vetëm 17.5 milionë euro?

Serie A
Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Kanë investuar miliona, por mbesin amator dhe qesharak: Penalltia e shkaktuar në Arabinë Saudite bën xhiron e botës

Premier League
Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Kur shteti themelon një klub futbolli: Bleu të gjithë lojtarët më të mirë, fitoi titullin me të gjitha fitore

Ndërkombëtare
“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

“Do të doja ta shihja te Barcelona” – Suarez ia thotë në sy dëshirën e tij sulmuesit të ri të Real Madridit

La Liga
Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bayerni i kërkon Realit ta përfshijë një yll të tyre në ofertën për Davies

Bundesliga
Kalo në kategori