Juventusi mposht Romën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë

Festa e Juves pas golit të dytë

Juventusi ka arritur ta mposht Romën në çerekfinale të Kupës së Italisë me rezultat 3-1.

Zonja e Vjetër e dominoi takimin nga fillimi duke i radhitur rastet para portës.

Cristiano Ronaldo e hapi ndeshjen me një gol të bukur në minutën e 26-të, kur mori një top nga e djathta dhe e përdori shpejtësinë e tij për tu futur në zonë dhe me një goditje të fortë me ta majtën shënoi për 1-0.

Në minutën e 37-të Juventusi e dyfishojë epërsinë. Një aksion i bukur i vendasve, ku topi vjen te Rodrigo Bentancur i cili me një goditje të saktë brenda zonës shënon për 2-0.

Kur pritej që të mbyllej pjesa e parë, një harkim i bukur i Dogulas Costas gjeti kokën e Leonardo Bonuccit që shënoi për 3-0.

Me të filluar pjesa e dytë Cengiz Under shënoi një gol të bukur, por me ndihmën e Giggi Buffon i cili e shtyu topin në rrjetë (3-1).

Ky gol pritej ta hapte ndeshjen, por nuk ndodhi, pasi që deri në fund më gola nuk kishte.

Juventusi me këtë fitore kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Dy yjet e Gironas u goditën kokë më kokë, u dërguan menjëherë në spital

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG

"Ai tha se na gënjeu", Toni Kroos zbulon fjalët Carlo Ancelottit përpara El Clasicos