LAJMI I FUNDIT:

Juve në një nivel tjetër, skuadra e tyre rezervë ka kualitete për një vend në top katërshe

Juve në një nivel tjetër, skuadra e tyre rezervë ka kualitete për një vend në top katërshe
Foto: Juventus/Twitter
Reklama

Juventusi është skuadra që ka shpenzuar më së shumti deri më tani në këtë afat kalimtar në top pesë ligat evropiane.

Cristiano Ronaldo është blerja më e shtrenjtë, portugezi u ble nga Real Madridi për 117 milionë euro.


Pastaj Joao Cancelo nga Valencia për 40.4 milionë euro, Douglas Costa nga Bayern Munichu për 40 milionë, e tani në fund edhe Leonardo Bonucci për 35 milionë euro nga Milani.

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve i pari
Lexo po ashtu Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve i pari

Këta janë vetëm disa nga lojtarët që kampioni italian ka nënshkruar gjatë afatit kalimtar të verës.

Kështu Juve ka shtuar fondin e lojtarëve dhe kualitetet në skuadër sa që ka krijuar dy formacione cilësore.

Formacioni i Juventusi me lojtarët që pritet të jenë në bankën rezervë: Perin; De Sciglio, Benatia, Rugai, Spinazzola; Marschisio. Bentacur, Khedira; Cuadrado, Bernardeschi, Mandzukic.

Të gjithë lojtarët janë të njohur në futbollin evropian dhe duke njohur kualitetet e tyre, ata mund të përfundonin paproblem në top katër vendet e para në Serie A nëse Massimiliano Allegri do luante në kampionat me vetëm këtë përbërje. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Mbappe tashmë ka vendosur se kë do të zgjidhte mes Arsenalit dhe Liverpoolit

Premier League
Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Goli i parë i Galatasarayt kundër Man Utd nuk duhej të pranohej për shkak të rregullit pak të njohur

Liga e Kampionëve
Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Xavi solli një Barcelonë kundër Portos siç nuk është parë në më shumë se 20 vjet

Liga e Kampionëve
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

“Kjo është një ëndërr”, 19-vjeçari Nico Paz i tronditur pasi shënoi golin e parë me Real Madridin

Liga e Kampionëve
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Kalo në kategori