John Travolta e ka kujtuar djalin e tij të ndjerë, Jett, në atë që do të ishte ditëlindja e tij e 30-të të enjten (15 prill).

Reklama

Jett vdiq në vitin 2009 në moshën 16-vjeçare pasi pati një konvulsion dhe goditi kokën në një vaskë.

“I dashur Jetty, më mungon më shumë se sa mund të thonë fjalët. Mendoj për ty çdo ditë. Gëzuar ditëlindjen. Të do, babi yt”, shkroi Travolta, 68 vjeç, në Instagram, duke shpërndarë një foto bardh e zi të tij dhe Jett.

Familja ishte me pushime në Bahamas kur Jett pësoi një konvulsion dhe vdiq pak më vonë.

Të gjitha lajmet nga John Travolta Të gjitha lajmet nga John Travolta
Reklama

Travolta dhe gruaja e tij e ndjerë, Kelly Preston, kishin gjithashtu një vajzë, Ella. Rreth një vit pas vdekjes së Jettyt, ata patën një djalë tjetër, Benjamin.

Reklama

Postimi emocional i Travoltas për djalin e tij të ndjerë vjen tre muaj para përvjetorit të vdekjes së gruas së tij.

Preston në anën tjetër vdiq në moshën 57-vjeçare në korrik 2020 pas një beteje me kancerin e gjirit. /Telegrafi/