LAJMI I FUNDIT:

Joaquin tregon historitë së si refuzoi Real Madridin dhe Chelsean e Mourinhos

Joaquin tregon historitë së si refuzoi Real Madridin dhe Chelsean e Mourinhos
FLORENTINO HABLA CON JOAQUIN EN PRESENCIA DE RAUL

Anësori i njohur Joaquin që njihet si ‘xhokeri’, ka treguar historinë se si Real Madrid ka dashur ta bindë që të nënshkruajë për ta. 

Reklama

Sulmuesi Raul dhe presidenti i klubit Florentino Perez ishin vënë pas tij duke dashur që ta bindnin që të nënshkruante për klubin mbretëror.

Joaquin tregon se si Kombëtarja e Spanjës kishte ndeshje në Barcelonë dhe Raul i kishte thënë të bashkohet me të te Reali.

“Real Madridi ka pasur gjithmonë interesim për mua”.

“Kam pasur president të vështirë në atë kohë, por unë isha i lumtur dhe nuk doja të largohesha”.

Perez nuk ishte nga të paktit që dëshironin të më bindnin anësorin adaluzian të largohej.

“Babai im dëshironte që të takohesha me Mourinhon, por unë nuk doja të shkoja te Chelsea”, tregon lojtari duke e treguar se e ka shtyrë babin ta anuloj takimin./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Khephren Thuram elektrizon tifozët e Liverpoolit me veprimin në rrjetet sociale

Premier League
Kalo në kategori