Portugezi Joao Felix do të fitojë 7 milionë euro neto në sezon në Atletico Madrid në marrëveshjen që pritet të përfundojë në ditët e ardhshme.

Djaloshi nga Benfica do të bëhet një nga lojtarët që përfiton më shumë nga Los Rojiblancos, me vetëm Diego Costan dhe Alvaro Moratan që do të jenë mbi të sa i përket pagës.

Joao Felix te Benfica . (Photo by Octavio Passos/Getty Images)

Paga e Felix do të jetë e njëjtë me atë të Koke, Thomas Lemar dhe Saul Niguez.

Me largimin e Antoine Griezmann që ishte larg përfituesi më i madh me 20 milionë euro neto në vit, Atletico tani ka fuqi financiare që të ofrojë paga më të madhe.

Felix te Benfica . (Photo by Maja Hitij/Getty Images)

Ajo që mbetet për t’u parë është nëse adoleshenti mund të prodhojë numra të ngjashëm me francezin, i cili arriti mesatarisht shënonte 25 gola në sezon. /Telegrafi/