LAJMI I FUNDIT:

Jo vetëm Mainz, edhe Stuttgart në garë për Mërgim Berishën

Jo vetëm Mainz, edhe Stuttgart në garë për Mërgim Berishën

Mërgim Berisha është shumë afër të largohet nga Fenerbahce për tu rikthyer në Gjermani.

Reklama

Sulmuesi nga Kosova nuk pritet të mbetet në Stamboll për sezonin e ri, pasi konkurrenca në repartin ofensivë tek Fenerbahce është jashtëzakonisht e madhe.

Mainz 05 është në bisedime me Fenerbahcen, por ende pa mundur të gjejnë një marrëveshje përfundimtare.

Por së fundmi në garë për kosovarin është futur edhe skuadra tjetër gjermane VFB Stuttgart.

Skuadra gjermane ka bërë kërkesë zyrtare për huazimin e Berishës për një edicion me mundësi blerje.

Tani dy klubet kanë hapur negociatat dhe Mainz po shihet më konkrete në garën për t’i fituar shërbimet e sulmuesit shtatlartë.

Oferta e Mainzit dhe kërkesa e Fenerbaces për Mërgim Berisha
Lexo po ashtu Oferta e Mainzit dhe kërkesa e Fenerbaces për Mërgim Berisha

Vet Berisha është shprehur i gatshëm të largohet nga Fenerbahce, pasi në vitin e tij të parë nuk i ka arritur pritshmëritë që ishin shumë të larta.

24-vjeçari në vitin e tij të parë me Fenerbahcen zhvilloi 31 ndeshje zyrtare ku realizoi shtatë gola e dhuroi tre asistime. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori