Jo vetëm Alves në portë – rastet kur lojtarët e njohur morë dorezat dhe u futën në katërkëndësh për ta ruajtur rezultatin (Foto/Video)

Dani Alves në mesjavë veshi dorezat dhe u fut në portë për Paris Saint-Germainin.

Edhe pse vetëm 1.72 i gjatë mbrojtësi mori vendin e Kevin Trapp që doli jashtë me karton të kuq dhe nuk kishin më të drejt zëvendësimesh.

Rezultati ishte 4-1 dhe ashtu mbeti ndaj Sochaux.

Alves në portë

SunSport a nxjerrë disa nga rastet kur yjet e njohura u futën në portë, transmeton Telegrafi.

Niall Quinn në ndeshjen Man City – Derby, 1991

Sulmuesi shënoi në ndeshjen Derby – Manchester City, por kjo nuk ishte e vetme.

Por kur No1 Tony Coton doli jashtë me karton të kuq, Quinn u fut në portë.

Irlandezi mbrojti madje një penallti dhe fal golit të tij u fitua ndeshja.

John Terry në ndeshjen Chelsea – Reading, 2006

Një nga rastet më të rënda në futboll kur ishte lënduar në kokë portieri Petr Cech .

Carlo Cudicini nuk mund të futej në fushë, pasi ishin kryer zëvendësimet.

Rio Ferdinand në ndeshjen Man United – Portsmouth, 2008

Ferdinand tani ka vërë dorëzat, por jo ato të portierit, pasi ka filluar të merret me boks.

Por në vitin 2008, anglezi u bë edhe portier. Edëin Van der Sar had u lëndua në ndeshjen e FA Kupës, kundër Portsmouthit.

Ferdinand nuk arriti ta pres afër penalltinë e Sulley Muntarit, edhe pse ishte afër.

Glenn Hoddle në ndeshjen Tottenham – Man United, 1980

Mesfushori maestral ka ruajtur portë tre herë sa ishte pjesë e Tottenham.

Cosmin Moti, në ndeshjen Ludogorets – Steaua Bucharest, 2014

Cosmin Moti është kthyer në një legjendë të klubit Ludogorets.

Në ndeshjen ndaj Steaua Bucharestit në play-offin e Ligës së Kampionëve, porieir Vladislav Stoyanov doli jashtë me karton të kuq kur rezultati ishte 1-1.

Monti i priti dy penalti dhe i dhuroi fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

Harry Kane në ndeshjen Tottenham – Asteras Tripoli, 2014

Në ndeshje ku Tottenham fitoi 5-0, Harry Kane shënoi het-trik në ndeshjen e Ligës së Evropës.

Hugo Lloris mori direkt karton të kuq dhe Kane mori dorezat.

Ai mori një gol në këtë ndeshje pasi u mbyll 5-1. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes