LAJMI I FUNDIT:

Jetmir Topalli vazhdon me super formë te Istanbulspori, realizon dy gola ndaj Menemensporit

Jetmir Topalli vazhdon me super formë te Istanbulspori, realizon dy gola ndaj Menemensporit

Jetmir Topalli është duke shkëlqyer në ligën e dytë të Turqisë, përkatësisht te Istanbulspor.

Reklama

Lojtari shqiptar ka shënuar dy gola në takimin ndaj Menemenspor në kuadër të javës së 31-të.

Ishte minuta e 37-të e takimit, kur Topalli realizoi për 1-0 me një asistim nga Sarikaya.

Derisa Istanbulspor ishte duke fituar 2-1, 24-vjeçari shënoi për 3-1 në minutën e 65-të.

Deri më tani në këtë edicion, sulmuesi ka shënuar tetë gola dhe ka bërë katër asistime në ligën e dytë turke. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori