LAJMI I FUNDIT:

I jepet lamtumira biznesmenit Bedri Rexhepi

I jepet lamtumira biznesmenit Bedri Rexhepi

Mesditën e sotme i është dhënë lamtumira e fundit biznesmenit Bedri Rexhpi, i cili u vra në prill të vitit të kaluar por mbetjet mortore të të cilët u gjetën vetëm para pak javësh.

Reklama

Në ceremoninë e varrimit morën pjesë qindra qytetarë ndërsa u varros në varrezat e qytetit në Shtime.

Për vrasjen e Bedri Rexhepit, Prokuroria Themelore në Prishtinë ka ngritur aktakuzë ndaj Jeton dhe Nexhat Vllasaliut të cilët janë në paraburgim.

Prokurori i rastit, Armend Hamiti, ditë më parë në një konferencë për media deklaroi se Rexhepit i ishte marrë jeta për shkak të 30 mijë eurove, të cilët të dyshuarit mendonin se biznesmeni i kishte me vete pas një ujdie paraprake për shitjen e dy veturave.

Përmes një reagimi, familja Rexhepi të martën tha se presin që drejtësia të vihet në vend dhe të dyshuarit të cilëve iu është ngritur aktakuza të marrin dënimin e merituar.

“Shpresa dhe dëshira jonë në këtë moment është që kriminelët ta marrin dënimin e merituar”, thuhet në reagimin e tyre”, thuhej në deklaratë.

Familja Rexhepi tha se Bedriu ishte rënë pre e një mashtrimit me qëllim të grabitjes dhe, sipas tyre, i erdhi nga një familje të cilës i kishte ndihmuar.

“Bedriu ka rënë pre e një mashtrimi me qëllim të ulët të grabitjes, në mënyrën më tradhtare. Më e keqja dhe goditësja është se ky akt makabër i është shkaktuar nga një familje të cilës Bedriu jonë vazhdimisht i ka shtrirë dorën e përkrahjes dhe pa aspak hezitim i ka ndihmuar. Ne si familje, lutemi që rasti i Bedriut të jetë i fundit ku në pabesi shuhet jeta e një të riu”, vijoi reagimi./KP/

Në trend Lajme

Më shumë
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Vuçiq thotë se Serbia i zbatoi të gjitha obligimet ndërkombëtare, Kosova asnjë

Lajme
Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Pezullimi nga “Defender Europe ‘23”, çka humbi Kosova?

Lajme
Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Erdogan zhvillon bisedë telefonike me Kurtin dhe Vuçiqin, flasin për zhvillimet në veri të Kosovës

Lajme
Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Kurti: U befasova nga vendimi i SHBA-së për sanksione, vendim i tepruar dhe i padrejtë

Politikë
Kalo në kategori