Nuk është sekret që Jason Momoa është një entuziast i flakët i motoçikletave

Në fakt, aktori i lindur në Honolulu ka një dashuri të madhe ndaj motorëve Harley-Davidson.

Duke e ditur atë afinitet, marka me seli në Milwaukee vitin e kaluar bashkoi forcat me yllin Aquaman dhe Game of Thrones për të krijuar bashkë një koleksion veshjesh të limituara, transmeton Telegrafi.

Këtë verë, aktori sërish bashkohet me markën Harley-Davidson për të lansuar koleksionin e dytë të veshjeve dhe pajisjeve për motoçikleta, transmeton Telegrafi.

Koleksioni përbëhet nga gjithsej 29 pjesë, ndërsa emri i tij zyrtar është Harley-Davidson Museum x Jason Momoa 2022 i frymëzuar pikërisht me aktorin e famshëm.

Reklama

Koleksioni njëkohësisht i bën homazh Harley’s Wrecking Crew, ekipit të parë të garave në fabrikë të markës – si dhe motorit ikonik V-Twin Knucklehead.

Reklama

Përveç disa tezave grafike, koleksioni përmban edhe disa këmisha, pantallona dhe shumë këmisha me mëngë të shkurtra me motive gjethe palme. Koleksioni përfshin gjithashtu disa xhaketa lëkure me mëngë me vija bardh e zi – një shenjë e dukshme për pamjen garuese të ekipit të Harley’s Wrecking Crew.

Ju mund të blini koleksionin e veshjeve Harley-Davidson Museum x Jason Momoa 2022 në faqen e internetit të Harley-Davidson.

/Telegrafi/