LAJMI I FUNDIT:

A janë prishtinasit qytetarët që thithin ajrin më të ndotur në Evropë? (Video)

A janë prishtinasit qytetarët që thithin ajrin më të ndotur në Evropë? (Video)
Reklama

A janë prishtinasit qytetarët që thithin ajrin më të ndotur në Evropë? Kush dhe pse po ua nxinë atyre mushkëritë?

Sa i ndotur në të vërtetë është ajri dhe me çfarë substanca është i përzier? Çfarë sëmundje rrezikojnë të fitojnë kryeqytetasit si pasojë e kësaj papastërtie? Cilat janë zonat ku ndotja është përtej çdo kufiri të lejuar? Kush është personi që pretendon se e ka gjetur mënyrën për të shpëtuar nga fëlliqja e ajrit?


Ku po shkojnë paratë të cilat qytetarët i paguajnë për taksën e destinuar si Fond Ekologjik?

Përgjigjet në këto, por edhe në shumë pyetje tjera lidhur me shqetësimin e madh të prishtinasve, të quajtur “ajër i ndotur”, mund t’i merrni në storjen e përgatitur nga Klan Kosova.

Ndërkaq, shqetësime për jarin e ndotur kanë banorët e lagjes “Arbëria” (Dragodani). Por, si lagja me ajrin më të keq është “Dardania”, për shkak të frekuentimit të numrit të madh të veturave.

Parametrat e ndotjes së ajrit janë shqetësuese edhe në lagjen “Kodra e Trimave”, ndërkaq gjendja më e mirë është te “Bregu i Diellit” dhe “Sofalia”.

E, se kush janë ndotësitë më të mëdhenj të ajrit në Prishtinë, shikojeni videon e postuar më poshtë. /Klan Kosova/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridona Murselit: Bashkëshorti që pranoi se ka porositur likuidimin - reagimet dhe krejt çfarë dihet deri më tani

Vrasja e Liridona Murselit: Bashkëshorti që pranoi se ka porositur likuidimin - reagimet dhe krejt çfarë dihet deri më tani

Donjeta Zeqiraj
Dyshohet se pagoi mijëra euro për ta vrarë gruan, kush është Naim Murseli

Dyshohet se pagoi mijëra euro për ta vrarë gruan, kush është Naim Murseli

Lajme
Politikani serb, Sanduloviq: Vuçiq pret urdhrin nga Putin për të filluar luftën në Kosovë

Politikani serb, Sanduloviq: Vuçiq pret urdhrin nga Putin për të filluar luftën në Kosovë

Politikë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Vrasja e Liridona Murselit, policia konfiskoi një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë

Vrasja e Liridona Murselit, policia konfiskoi një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë

Lajme
Kalo në kategori