LAJMI I FUNDIT:

Janakieski dhe Bozhinovski mbeten në paraburgim, Gjykata e Apelit ua refuzon ankesat

Janakieski dhe Bozhinovski mbeten në paraburgim, Gjykata e Apelit ua refuzon ankesat

Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski dhe ish-sekretari i përgjithshëm i Qeverisë së Maqedoni, Kirill Bozhinovski, do të mbeten në paraburgim.

Reklama

“Këshilli Penal i Gjykatës së Apelit në Shkup pas seancave publike ka sjellur vendim me të cilin ankesat e të akuzuarve Mile Janakieski dhe Kirill Bozhinovski, i refuzon si të pabaza”, thuhet në njoftimin e Gjykatës së Apelit, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ndryshe, ditë më parë pas arrestimit të Nikolla Gruevskit, Janakieski dhe Bozhinovski me kërkesë të Prokurorisë Speciale u arrestuan dhe u paraburgosën, ndërsa më pas ata përmes avokatëve të tyre kërkuan shfuqizimin e kësaj mase.

Janakieski dhe Bozhinovski janë të akuzuar në disa lëndë të PSP-së./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Kurti: Kam prezantuar draft-vizionin për Asociacionin, nëse ka pajtueshmëri mund të vazhdojmë tutje

Lajme
Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Hoxhaj: Draft-asociacioni i Ramës duhet të ketë mbështetje në Kosovë

Lajme
Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Opozita në Prishtinë merr nën menaxhim dhjetë ndërmarrjet publike komunale

Komunat
Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Shkarkohen 20 aksionarët e dhjetë ndërmarrjeve publike në Prishtinë – këta janë emrat

Komunat
Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Gashi i reagon Ramës: Statutin e Asociacionit mund ta propozojë vetëm Qeveria e Kosovës

Lajme
Meta: Qeveria shqiptare s'duhet të propozojë politika në Kosovë, pa u konsultuar me kryeministrin

Meta: Qeveria shqiptare s'duhet të propozojë politika në Kosovë, pa u konsultuar me kryeministrin

Lajme
Kalo në kategori